Życzenia.

Nie jestem biegła w składaniu życzeń. Wiem, że brzmi to niedorzecznie, wszak param się pisaniem, więc powinnam na zawołanie wysypywać z rękawa zgrabne formułki, zindywidualizowane, dopasowane pięknie do okazji, okraszone interesującym porównaniem czy inną literacką ozdobą.

A tymczasem w świecie rzeczywistym, gdy przyjdzie złożyć życzenia, dajmy na to urodzinowe, to zazwyczaj ograniczam się do standardowego „Wszystkiego najlepszego”, do którego zazwyczaj dorzucam jeszcze „Spełnienia marzeń”.

Tak naprawdę.. czy może być coś lepszego, bardziej trafnego niż te gotowe formułki? Ktoś je kiedyś wymyślił i miał głowę na karku ten ktoś. Bo jeśli życzę komuś wszystkiego najlepszego, to czyż można życzyć lepiej? Jeśli życzę, by spełniły się jego marzenia.. może dany osobnik marzy o miłości, o dzieciach, o podróżach, nowym domu, może chce iść na studia, może napisać książkę..

A ja mu tego wszystkiego życzę, by zrealizował swoje zamierzenia, by był spełnionym człowiekiem. Tak wiele się zawiera w tych wyświechtanych formach, więc jakoś nie potrafię się bez nich obejść, gdy przychodzą urodziny bliskich osób. Podobnie ze Świętami Bożego Narodzenia. Może powinnam oryginalnie podejść do tematu, napisać autorskie życzenia, zupełnie inne niż wszystkie.

Ale..

Gdy komuś życzę Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. W rodzinnym gronie, w miłości, spokoju. By nikogo nie zabrakło przy stole. No i pysznego jedzenia, pięknych prezentów, radosnego gwaru, miłości.. tych wszystkich właśnie wyświechtanych rzeczy, które się pojawiają zazwyczaj na kartkach pocztowych i w skrzynkach emailowych.. to czyż można komuś życzyć lepiej?

Miłość, spokój, zdrowie, radość. Te wielkie, największe rzeczy zawsze brzmią tak banalnie, gdy się je przyoblecze w słowa. Ale bez nich nic nie ma sensu, nic nie daje radości.

Dlatego też życzę Wam dzisiaj najprościej Zdrowych i Wesołych Świąt.

Najlepiej Wam życzę.

A.

12 comments

  1. e-milka says:

    Zamiast zyczen – pragne doniesc, ze zudit.pl wyroznila Twoj tekst w swoim rankingu najlepszych tekstow roku. Gratulacje! Zyczliwa :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.