Święta z jajami :)

Święta? Serio? U nas Świąt nie widać, atmosfera zupełnie leży. Tak wyszło, że większość tygodnia spędziliśmy z Młodym we dwoje, więc uważałam za duży sukces, gdy udało mi się zaspokoić nasze podstawowe potrzeby żywieniowe i higieniczne. Na potrzeby higieniczne mieszkania już nie starczyło czasu.

A niestety już mam tak zakodowane w głowie, że na Święta trzeba wyszorować dom i namęczyć się kulinarnie w kuchni. Bez tego Świąt po prostu nie ma! Ja w tym roku nie zrobiłam zupełnie nic, bo Młody nie pozwalał, a ja też.. nie nalegałam zbytnio:). Zresztą małż będzie pracować w niedzielę i poniedziałek świąteczny, więc moja motywacja, by ogarnąć cokolwiek w domu lub zabrać się za gotowanie i tak równała się zeru.

No i kurde wyszło na to, że nie posiadam żadnych lajfstajlowych dekoracji, ani estetycznie przemyślanej koncepcji wielkanocnej, ani choćby mazurka, któremu można by cyknąć smakowite zdjęcie. Na szczęście wczoraj dotarła do mnie wyczekiwana paczka od M&C Handmade, czyli zaprzyjaźnionej wytwórni artystycznych zajawek. Dzięki niej ŚWIĘTA JEDNAK SIĘ ODBĘDĄ!

Jakiś czas temu zamówiłam komplet genialnych podstawek pod jajka, wykonanych z drewna i ozdobionych techniką decoupage. Od dawna chciałam kupić jakieś „najajniki”, ale te które widziałam w sklepach zupełnie nie miały charakteru. Długo obmyślałam koncepcję, jaki wzór (by było trochę ludowo) i jakie kolory farby (by pasowały do zastawy) i do końca obawiałam się jak to wyjdzie. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania – jest moc i jest charakter :). Właśnie takich najajników mi brakowało na wielkanocnym – i nie tylko – stole. Na stronie M&C Handmade na Facebook’u znajdziecie dużo więcej ciekawych wzorów. Tak jak wspominałam, lajfstajlowych zdjęć dziś nie będzie, ale że mama podrzuciła mi trochę borowiny, kurczaka-mikrusa i totalnie przerażającego barana za 4 zeta, to jednak jakaś dekoracja w tle jest :) No to Zdrowych i Wesołych!!!

 IMGP2171 IMGP2174 IMGP2177 IMGP2190 IMGP2192
A cukrowy baran okazał się tak szpetny i przerażający, że wycięłam go prawie ze wszystkich zdjęć. Zostawiłam tylko te poniżej. Do pośmiania. Chyba mu długopisem tę buźkę kancerowali..
IMGP2179 IMGP2193
 

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.