Na Dzień Babci i Dzień Dziadka.. oczywiście kalendarz :)

Oryginalni nie jesteśmy – wygląda na to, że kalendarze z fotografiami wnuków to najbardziej popularny patent na prezent dla dziadków. Ale.. na szczęście nasi dziadkowie o tym nie słyszeli, bo byli absolutnie zaskoczeni i zachwyceni. A wysokie rejestry wokalne, w jakie wchodziła babcia oglądając zdjęcia wskazują na to, że prezent jest trafiony.

Kalendarz zamówiliśmy w internetowym sklepie Fotojoker, w którym kupowaliśmy już wcześniej piękne fotoksiążki. Projektowanie było bardzo proste i zajęło mi najwyżej dwie godziny, przy czym najwięcej czasu poświęciłam na selekcję zdjęć, bo – jak się domyślacie – pretendentów do uczestnictwa w projekcie były całe tłumy! Każdy miesiąc zdobi fotografia z tego właśnie miesiąca – tyle, że sprzed roku, dzięki czemu na niektórych stronach kalendarza widoczna jest sezonowość: zielone listki majowe, soczyste wrześniowe jabłko, czy mój ulubiony malowniczy grudniowy szron na krzakach. Ale to oczywiście tylko tło dla super – hiper cudownego Modela, który nawet ze starym kaloryferem i mopem w tle nie miałby problemu z uświetnianiem fotografii:))

Graficznie postawiłam na prostotę – czarne tło i białe napisy, w większości jedno duże zdjęcie na stronę, w pojedynczych przypadkach 2 – 3 zdjęcia. Kolory fotografii są pięknie nasycone, a efekt użycia dużych pojedynczych zdjęć jest tym fajniejszy, że projekt zamówiliśmy w formacie A3. Moi rodzice, którzy otrzymali swój prezent wczoraj, byli kalendarzem zachwyceni, a z drugimi dziadkami zobaczymy się za tydzień i wówczas dowiemy się, czy ich reakcja będzie równie żywiołowa.
 IMGP1221 IMGP1222 IMGP1230 IMGP1247 IMGP1235 IMGP1236 IMGP1237 IMGP1238 IMGP1242 IMGP1245

7 comments

  1. anluna says:

    Bardzo fajny pomysł z tym kalendarzem. U nas co roku w grudniu do przedszkola przychodzi fotograf i robi zdjęcia dzieciom do kalendarza. Jednak jego jakość pozostawia wiele do życzenia. Przeważnie jest to tylko jedno zdjęcie i nie zawsze udane.
    Wasz jest naprawdę piękny :)

  2. Siostra dała taki rodzicom na gwiazdkę… i jeszcze drugim dziadkom, prababciom i ciotkom! ;) Ale to dobry pomysł był, bo poprzedni, sprzed 5 lat ciągle wisiał w co niektórych, rodzinnych kuchniach. Twój jest bombowy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.