Grafomania na wiosnę

Choćby człowiek chciał poszukać dziury w całym niebie błękitnym, to w tym roku jej nie znajdzie. W tym roku narzekać na zjawiska meteorologiczne zwyczajnie nie wypada. Kwiecień, najwyraźniej zobowiązany znaczeniem swojej nazwy, wystrzelił białymi pąkami bez ostrzeżenia. Wprawdzie nie ufaliśmy mu za bardzo, swetry trzymając w pogotowiu, spodziewając się, że niedługo uraczy nas śnieżną chłostą, ale nie.

Zamiast tego otrzymaliśmy najprawdziwszą wiosnę, z którą przyszły pierwsze grille, długie pikniki aż do zachodu słońca, a w bonusie opalone nogi już przed majówką.

Pomidorki cherry zjadane na posiadówkach na kocu, przegryzane kabanosem trzymanym w nie zawsze idealnie czystej ręce. Dymiące garnki z zupą znoszone przez (coraz bardziej muskularną) matkę z poddasza do altany. Partyjki szachów rozgrywane przez młodzież z Dziadkiem, niekończące się dłubanie w piasku i książki (te kartonowe z obrazkami) czytane codziennie w plenerze. Dzieci każdego wieczoru wrzucane po powrocie do domu prosto do pralki wanny.

Jak dobrze jest wyjść na słońce! Zamknąć oczy, poczuć ciepłe promienie tańczące na policzkach.

Troski codzienności wprawdzie wówczas magicznie nie znikają, ale przynajmniej wydają się dużo mniej bolesne w pięknych okolicznościach rozkwitu przyrody. Nie bez kozery najwięcej grafomanii powstaje podobno co roku na temat wiosny. Wiosną naprawdę ciężko jest  nie zostać poetą.. lub przynajmniej grafomanem z aspiracjami.

Uciekam z powrotem do ogrodu, a przed Wami garść wiosennych zdjęć:

 

2 comments

  1. algo says:

    Wiosna w tym roku super. Ale bez paskudnego białego incydentu się nie obyło. Majówkowego grilla przerwała nam burza z gradobiciem. Cały ogródek biały. Połowa porzeczek z krzaczka wylądowała na ziemi :(

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.