Styl życia, Świętujemy

Goście, goście!

Lubimy przyjmować gości. Nasi znajomi rozsiani są obecnie po Polsce, Europie, a niektórzy to nawet dalej. Ciężko ich czasem zobaczyć poza zdjęciami na Facebooku. Ale fajne jest to, że gdy są akurat w naszych okolicach, to wykazuja inicjatywę, by się spotkać i chyba lubią nas odwiedzać:) I ja też lubię, gdy są!

go-C5-9Bcie1
Oboje z mężem jesteśmy entuzjastami gotowania, chociaż nie znaczy to, że codzienne obieranie ziemniaków i męczące wymyślanie z czym je podać sprawia nam jakąś wielką przyjemność. Lubimy natomiast gotować z pomysłem, gdy akurat mamy wenę, gdy coś nas zainspiruje. Wymyślanie menu na przyjazd gości jest jednym ze stałych elementów programu – czasem ktoś wpada na kawę i akurat uda nam się upiec coś ciekawego. A gdy goście zostają na noc, to zwykle planujemy jakąś ciepłą kolację..
IMGP7164
Ostatnio było prosto i typowo, słowem: objedliśmy się pizzą :). Małż jest mistrzem w przygotowaniu ciasta, a moim zadaniem jest zwykle zrobienie sosu. Krojenie pozostałych elementów dzielimy demokratycznie pomiędzy nas dwoje. Do tego dobre wino, driny z rumem.. dla tych co mogli. Ja popijałam sok i pozwoliłam sobie na jedną lampkę wina mocno rozcieńczoną wodą.
go-C5-9Bcie go-C5-9Bcie2 IMGP7168
Rozmowy trwały do trzeciej nad ranem, a potem goście poszli spać na antresolę. Musimy ją specjalnie odkurzać przed wizytacjami, bo sami nie zaglądamy tam wcale odkąd jest z nami Młody. W dawnych szalonych czasach był to orientalny salonik do palenia fajki wodnej, konsumowania bakalii i picia marokańskiej herbatki. Ostatnio zamienia się w przechowalnię wszystkiego, co nie powinno być w zasięgu małych rączek..
go-C5-9Bcie3 IMGP7196Po fajnej nocy nastąpił ciężki poranek. Świeży i wyspany Młody to ciężki orzech do zgryzienia dla zmaltretowanych, niewyspanych i bezbronnych tym samym rodziców. Dobrze, że chociaż zajął się fajową zabawką przywiezioną przez ciocię i wujka :)
IMGP7194

 

poprzedni wpis następny wpis

Przeczytaj koniecznie

10 komentarzy

 • Reply tynka 08/09/2013 at 09:11

  :)
  fajny kącik na antresoli :)

 • Reply anluna 08/09/2013 at 12:22

  Bardzo fajne mieszkanie macie!
  A pizza wygląda przepysznie. Do tego wino i dobre towarzystwo czyli wieczór idealny :)

 • Reply Meg 08/09/2013 at 13:54

  Ale boskie siedziska! Gdzie można coś takiego kupić?

  • Reply Ruby Soho 08/09/2013 at 22:42

   W sklepie internetowym Kolorowych Snów – http://www.kolorowychsnow.pl/
   są to produkty polskiej firmy SENEKO, fotel nazywa się NEST i jest projektem duńskich studentów designu sprzed kilku lat, za który dostali sporo nagród. Tu jest bezpośredni link do fotela: http://www.kolorowychsnow.pl/nest/108/3 . W sklepie są naprawdę ciekawe projekty, mamy stamtąd również parawan, który dostaliśmy w prezencie ślubnym, a moja mama kupiła sobie oryginalną leżankę. Jakość tych mebli jest super, a przy tym są zupełnie inne niż wszystko w sklepach. Z czystym sumieniem mogę je polecić.

  • Reply Meg 09/09/2013 at 05:21

   Dziękuję serdecznie! Zabieram się za szperanie :)

 • Reply Mamiczka 08/09/2013 at 14:47

  O, widzę zmiany na blogu. Bardzo fajnie :)

 • Reply Ola Fefkunia 08/09/2013 at 17:37

  Zawsze chciałam mieć taką antresolę :)

 • Reply Bigosstud 09/09/2013 at 09:52

  Jakie piękne mieszkanko macie :-). A pizza wygląda tak, że aż ślinka cieknie :-). Pozdrawiam gorąco

 • Reply Domcia 09/09/2013 at 11:16

  pizza wygląda bardzo smacznie:)
  ale ja dojrzałam na stole coś znacznie pyszniejszego!!- arbuza:)))

  a mieszkanko klimatyczne, piekne

 • Napisz, co o tym sądzisz

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.