Goście, goście!

Lubimy przyjmować gości. Nasi znajomi rozsiani są obecnie po Polsce, Europie, a niektórzy to nawet dalej. Ciężko ich czasem zobaczyć poza zdjęciami na Facebooku. Ale fajne jest to, że gdy są akurat w naszych okolicach, to wykazuja inicjatywę, by się spotkać i chyba lubią nas odwiedzać:) I ja też lubię, gdy są!

go-C5-9Bcie1
Oboje z mężem jesteśmy entuzjastami gotowania, chociaż nie znaczy to, że codzienne obieranie ziemniaków i męczące wymyślanie z czym je podać sprawia nam jakąś wielką przyjemność. Lubimy natomiast gotować z pomysłem, gdy akurat mamy wenę, gdy coś nas zainspiruje. Wymyślanie menu na przyjazd gości jest jednym ze stałych elementów programu – czasem ktoś wpada na kawę i akurat uda nam się upiec coś ciekawego. A gdy goście zostają na noc, to zwykle planujemy jakąś ciepłą kolację..
IMGP7164
Ostatnio było prosto i typowo, słowem: objedliśmy się pizzą :). Małż jest mistrzem w przygotowaniu ciasta, a moim zadaniem jest zwykle zrobienie sosu. Krojenie pozostałych elementów dzielimy demokratycznie pomiędzy nas dwoje. Do tego dobre wino, driny z rumem.. dla tych co mogli. Ja popijałam sok i pozwoliłam sobie na jedną lampkę wina mocno rozcieńczoną wodą.
go-C5-9Bcie go-C5-9Bcie2 IMGP7168
Rozmowy trwały do trzeciej nad ranem, a potem goście poszli spać na antresolę. Musimy ją specjalnie odkurzać przed wizytacjami, bo sami nie zaglądamy tam wcale odkąd jest z nami Młody. W dawnych szalonych czasach był to orientalny salonik do palenia fajki wodnej, konsumowania bakalii i picia marokańskiej herbatki. Ostatnio zamienia się w przechowalnię wszystkiego, co nie powinno być w zasięgu małych rączek..
go-C5-9Bcie3 IMGP7196Po fajnej nocy nastąpił ciężki poranek. Świeży i wyspany Młody to ciężki orzech do zgryzienia dla zmaltretowanych, niewyspanych i bezbronnych tym samym rodziców. Dobrze, że chociaż zajął się fajową zabawką przywiezioną przez ciocię i wujka :)
IMGP7194

 

10 comments

    • Ruby Soho says:

      W sklepie internetowym Kolorowych Snów – http://www.kolorowychsnow.pl/
      są to produkty polskiej firmy SENEKO, fotel nazywa się NEST i jest projektem duńskich studentów designu sprzed kilku lat, za który dostali sporo nagród. Tu jest bezpośredni link do fotela: http://www.kolorowychsnow.pl/nest/108/3 . W sklepie są naprawdę ciekawe projekty, mamy stamtąd również parawan, który dostaliśmy w prezencie ślubnym, a moja mama kupiła sobie oryginalną leżankę. Jakość tych mebli jest super, a przy tym są zupełnie inne niż wszystko w sklepach. Z czystym sumieniem mogę je polecić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.