Strona główna » Konkurs z ekoMaluchem

Konkurs z ekoMaluchem

Nastał Nowy Rok, więc najwyższy czas na NOWY KONKURS! Współorganizatorem naszej zabawy jest sklep ekoMaluchJeśli interesują Was zagadnienia związane z eko- pieluchowaniem, to bardzo możliwe, że już kiedyś do niego trafiliście, bo jest świetnie zaopatrzony w pieluszki i akcesoria z nimi związane. 

ekom2
Jeśli mieszkacie w Warszawie lub okolicach, to wszystkie eko-produkty oraz pieluszki możecie obejrzeć i zakupić w punkcie stacjonarnym (adres i dane kontaktowe znajdziecie tutaj). Mi pozostaje wertowanie świetnie zaopatrzonej strony internetowej sklepuA jeśli jesteście jeszcze zieleni (nomen – omen:) w temacie wielorazowych pieluszek, to zapraszam na uzupełnienie wiedzy na blogu: 
Ale wróćmy do sklepu. Idea która za nim stoi to dostarczanie nam i naszym rodzinom produktów jak najmniej przetworzonych, jak najmniej “chemicznych” – wiadomo, że nie jest to łatwe w dzisiejszych czasach, ale to nie znaczy że nie można próbować. W końcu to ważne, by nasze dzieci miały kontakt z naturalnymi produktami – stąd w asortymencie sklepu znajdziemy drewniane zabawki, wielorazowe pieluszki, ubranka z organicznych tkanin, hodowanych bez pestycydów i wszelkiej chemii. I kosmetyki oraz detergenty na bazie roślin, bez sztucznych barwników i konserwantów. Stąd zwracanie dużej uwagi na to skąd pochodzą używane przez nas produkty, jak traktowani są ich wytwórcy oraz lokalne środowisko naturalne. Tak moi drodzy – świadomość ekologiczna przyświeca twórcom sklepu na każdym kroku.
ekomal2
Nie mogło być więc inaczej – z tematyką ochrony środowiska związany jest konkurs, który organizujemy wspólnie ze sklepem. Postanowiliśmy zapytać co to dla Was znaczy żyć ekologicznie? Co robicie, by tak właśnie żyć? Nagrody w konkursie są oczywiście jak najbardziej eko, a przy tym bardzo stylowe:) Mamy dla Was aż trzy równorzędne nagrody – są to wielorazowe pieluszki Close oraz Charlie Banana. Obie firmy znane są ze świetnego wzornictwa i jakości swych produktów. A zresztą.. sami zobaczcie :)

Pieluszki Close Pop – In Blue Turtle oraz  Close Pop – In Monkey

Pieluszki firmy Close Parent. Pop – In to nowa generacja pieluszek All In One, czyli ‘wszystko w jednym’ – mówiąc w skrócie są to pieluszki w swej konstrukcji bardzo zbliżone do popularnych pampersów, super łatwe i wygodne w użytkowaniu. Są uniwersalne – mogą służyć dzieciom od 4 do 16 kg, czyli przez niemal cały okres pieluszkowania. Więcej na ich temat możecie poczytać klikając na link z nazwą każdej z pieluszek.

Kieszonka Charlie Banana Robot

Pieluszki Charlie Banana to według nas (mnie i Młodego) najlepsze “kieszonki” na rynku, przynajmniej z tych które wypróbowaliśmy. Mają świetny krój, który dobrze wygląda zarówno na dwumiesięcznym maluszku, jak i na ponad rocznym szkrabie. Nie wiem jak oni to robią, że pieluszki są zgrabne i świetnie się dopasowują do sylwetki bez względu na wiek naszej pociechy. Przy tym dobrze przylegają, więc nie mam mowy o wyciekach i innych niespodziankach. Po prostu dobrze zrobione (i ładne!) pieluszki.

Current wordpress post5

By wziąć udział w zabawie po prostu odpowiedz na pytanie:

Co to dla Ciebie znaczy “BYĆ EKO”? Co robisz, by żyć w zgodzie z naturą? 

Odpowiedź może być w formie pisemnej, obrazka, kolażu lub zdjęcia – ważne, by pokazywała jak Ty i Twoja rodzina dbacie na co dzień o środowisko naturalne w swoim otoczeniu
Swoje zgłoszenie możesz: wysłać e-mailem – na adres: konkursy@ekomaluch.pl lub zamieścić w formie komentarza pod postem konkursowym. W zgłoszeniu powinno znaleźć się imię, nazwisko oraz adres email uczestnika.

Serdecznie zapraszam do zabawy!

4 comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.