DIY – chmurofaktura!

Wykonanie samodzielnych dekoracji na przywitanie córeczki chodziło za mną od jakiegoś czasu. Ozdoby wyszukane w sieci były piękne, ale w horrendalnych cenach – wiadomo, ładny, oryginalny hand – made musi swoje kosztować. A mi jak na złość rzadko podobają się niedrogie rzeczy :/. Czekając na nowy miesiąc i odzyskanie płynności finansowej postanowiłam ćwiczyć szycie na starych tkaninach. Zaczęłam od .. szycia chmur.

Chmury to bardzo wdzięczny i popularny ostatnio motyw. Jego największą zaletą jest prostota wykonania, a ja  – mimo, że maszynę do szycia mam już od roku – wciąż średnio radzę sobie z jej obsługą . Po prostu nie używałam jej zbyt często. Teraz postanowiłam to zmienić.

Moje pierwsze materiałowe i pluszowe chmury totalnie zauroczyły Młodego – („Co to? – „Mamusia zaszywa chmurę, by nie padało” – brzmiała ma niepedagogiczna odpowiedź). Szyłam i szyłam te chmury, zupełnie nie mając pomysłu co z nimi dalej zrobić, no – poza tym, że Młody z radością je przytulał i zabierał na spacery po domu, a ja nabrałam jako takiej wprawy w podstawowej obsłudze maszyny. Wkrótce potem wpadłam na świetny pomysł, a może podsunęła mi go Hubisiowa Mama (tym wpisem), by wykonać chmurki z filcu. Jest to wyjątkowo łatwy w obróbce materiał, a przy tym bardzo tani. Zakupiłam więc filc i wstążki na przecenie w Empiku i zabrałam się do pracy..

IMGP9387 IMGP9389

Ten wpis jest też odpowiedzią na Wasze pytania co się ze mną dzieje. No cóż – po prostu spędzam więcej czasu w realnym świecie – mój syndrom wicia gniazda nasilił się ostatnio jeszcze bardziej i muszę jakoś rozładowac to napięcie. Róbótki ręczne są do tego idealne:). Już wkrótce zaprezentuję Wam efekty – czyli całą karuzelkę nad łóżeczko, którą zrobiłam dla córeczki, wraz z opisem jak ją wykonać. Na razie z dumą przedstawiam moje chmury.
DSC_4988 IMGP9367 IMGP9371 IMGP93691

 

17 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.