Strona główna » Czytelnia – “Mam oko na litery”. Wydawnictwo Dwie Siostry

Czytelnia – “Mam oko na litery”. Wydawnictwo Dwie Siostry

Cóż takiego jest w tym Mamoko, że dzieciaki za nim szaleją? Od kilku miesięcy książeczka bez fabuły potrafi całkowicie zdominować nasze poranne przeglądy prasowe. Młody wręcz zatapia się w lekturze. W lekturze bez słów..

IMGP7112 IMGP7142Lektura idealna dla dzieci w wieku od około 1 – 1,5 roku, bo jest w niej dużo szczegółów, dużo pojęć do nauczenia i poznania.  Można pytać rodziców bez końca o poszczególne zwierzęta i przedmioty. A potem można je odnajdywać przy kolejnych posiedzeniach i pokazywać tryumfalnie i kiwać głową, że to już wiemy. Górnej granicy wieku tej książeczki nie sposób określić, bo dorośli również mogą się doskonale bawić poszukując słówek.
Bo na tym polega cała zabawa: na kolejnych kartach przewijają się literki alfabetu, a naszym zadaniem jest znaleźć jak najwięcej słów na tą właśnie literę. Mamy nawet podpowiedź ile takich słówek jest na danej stronie – chociaż autorzy zaznaczają, że może być więcej. Odnajdywanie słówek nie jest takie proste w gąszczu rysunków! A jak nam się uda, możemy popróbować w innych znanych nam językach. Książka jest tak pomyślana, że z pewnością coś znajdziemy :)
IMGP7114 IMGP7117 IMGP7118 IMGP7120 IMGP7123 IMGP7125Ilość detali przyprawia o ból głowy, ale Młody zawsze bezbłędnie odnajduje swoich ulubionych bohaterów. Na przykład kaczki albo sikającego pieska. I ulubione przedmioty, czyli przede wszystkim dzbanki (wówczas pojawia się tryumfalny okrzyk: “BABUUUM!” – czyli w słowniku Młodego czajnik/dzbanek/butelka).
Rysunki są autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich, którzy są znani z całej serii Mamoko oraz między innymi z pięknego albumu “Mapy”. W ilustracjach przejawia się duże poczucie humoru artystów. Na przykład pod literką “K” poza kokardą, konewką i królem w koronie można również znaleźć świeżą, dymiącą.. kupę!
IMGP7131
Zresztą, co będę pisać, sami zobaczcie, że ta książka jest absolutnie nadzwyczajna! Zostawiam Was z lekturą – ciekawe ile słówek znajdziecie!
IMGP7133 IMGP7134 IMGP7135 IMGP7136 IMGP7137 IMGP7138 IMGP7139 IMGP7144

7 comments

  1. tynka says:

    samotnie w księgarni przeglądając książeczki (oczywiście dla dzieci) TA właśnie SAMA jakoś mi w łapki wpadła…dziś od rana była frajda…nie tylko dla dziecka, my-rodzice tez ubaw mieliśmy :) ! świetna jest…poluję na kolejne z tej serii :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.