Strona główna » Czytelnia – Dinozaury atakują!

Czytelnia – Dinozaury atakują!

Zostajemy w klimatach literackich, chociaż książeczka o której dziś napiszę nie grzeszy zbyt wyrafinowanym i kwiecistym językiem. Jest lakonicznie, minimalistycznie wręcz. Ot, jedno – dwa słowa na każdej stronie..

O książeczce “Colours. Pull and play” wspominałam już kiedyś, chwaląc się skarbami z zagranicznych wojaży. Ale wtedy było trochę za wcześnie na samodzielne czytanie. Teraz to co innego! Czytamy, wyciągamy zabawne zakładki i świetnie się przy tym bawimy. Jak już tytuł wskazuje, książeczka jest pomocą w nauce kolorów. A dokładniej czterech kolorów: zielonego, żółtego, czerwonego i fioletowego. Tyle kolorowych dinozaurów występuje w naszej lekturze.
IMGP5525 IMGP5527 IMGP5533
Żeby było ciekawiej są też wyciągane zakładki: zielonemu dinozaurowi wyrasta nagle zielony czub na głowie, a fioletowemu rozdziawia się paszcza. Dinozaur czerwony, będący zapewne prekursorem nosorożca, dzięki zakładce wydłuża swój nosowy róg. A żółtemu wyrasta ogon.. a raczej wyrastał, bo ogon się jakoś przypadkiem oderwał. Nie wiadomo jak i kiedy:). A gdy już wyciągniemy zakładkę, na brzuchu prehistorycznego stwora pojawia się odpowiedź na pytanie: “W jakim jestem kolorze?”. Oczywiście po angielsku, gdyż w takiej wersji językowej występuje ta książka.
IMGP5535 IMGP5536 IMGP5538 IMGP5540 IMGP5541A na ostatniej stronie na zaaferowane nauką dziecko czeka niespodzianka. “Zaraz, zaraz.. ja skądś znam tego chłopczyka. Co on robi w tej książeczce?”. Wszystkie dinozaury nagle wyskakują zza węgła, a lusterko pokazuje własną zaskoczoną buzię.
IMGP5542 IMGP5544 IMGP5546 IMGP5548
Ostatnio w zabawach towarzyszy nam niewielki koleżka Dinuś, który uparcie twierdzi, że również jest dinozaurem. Ale Młody nikomu nie wierzy na słowo. To przecież trzeba dokładnie zweryfikować, zbadać, obejrzeć i oczywiście porównać.
Książeczka ma kartonowe strony i zaokrąglane rogi. Według producenta nadaje się dla dzieci od 3 roku życia, głównie ze względu na wyciągane zakładki, które łatwo zniszczyć. Nasza książeczka już swoje przeszła, straciła jeden ogon i była kilkukrotnie sklejana, ale dinozaury dalej wymiatają.

7 comments

  1. Bigosstud says:

    Rewelacyjna jest ta książeczka. Właśnie takich pomysłowych lektur szukam już dla mojego synka. Szkoda, że to zdobycz zagraniczna, bo bym z chęcią nabyła :-)

    • Ruby Soho says:

      Podałam link do strony, na której można nabyć tą książeczkę, i inne zagraniczne, bez kosztów dostawy. W drugim akapicie (pod 1szym zdjęciem) po naciśnięciu na tytuł książki przejdziesz prosto do księgarni :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.