Strona główna » Czytelnia – “ABC” Joanna Jaworek – Troć. Wydawnictwo Mavi

Czytelnia – “ABC” Joanna Jaworek – Troć. Wydawnictwo Mavi

Książki mogą nas zachwycać na różne sposoby. W tej zakochałam się od pierwszego oglądnięcia na niezastąpionym blogu “O tym, że..”. Obejrzałam i.. czym prędzej zamówiłam nasz egzemplarz. I to z autografem. 

“ABC” autorstwa Joanny Jaworek – Troć zaskakuje prostą formą i przewagą monochromatycznych barw. Krótkie rymowanki, schematyczne obrazki zwierząt i kontrastowe kolory powodują, że zainteresują się nią małe dzieci, podczas gdy starsze mogą skoncentrować się na nauce liter. Nauką liter zajmuje się też mój syn, który z niejasnych przyczyn uwielbia alfabet i od pewnego czasu rozpoznaje już A, B, M oraz O. Młody może bez obaw eksploatować lekturę, gdyż wydana jest solidnie, kartonowo i ma zaokrąglone rogi.

Książka nie jest produktem jakiegoś wielkiego wydawnictwa – rysunki powstały z potrzeby chwili, w domowych pieleszach. A narysowała je pewna mama dla swoich dzieci, a  potem tata postanowił to wydać! Prawda, że fajnie, gdy za książką stoi taka pozytywna historia! Strona tego małego rodzinnego wydawnictwa (MaviKids) póki co oferuje opisywaną tu książkę oraz plakat z alfabetem, wykonany w tym samym stylu. Ale dobre przyjęcie ich produktów na rynku i świetne recenzje w blogosferze być może zachęcą MaviKids do realizacji kolejnych projektów. W każdym razie ja trzymam za nich kciuki.

IMGP0425 IMGP0403 IMGP0404 IMGP0405 IMGP0416 IMGP0421 IMGP0407 IMGP0408 IMGP0411 IMGP0412 IMGP0418

 

6 comments

  1. Kaps Love says:

    Ojj jestem książkowym pożeraczem więc kupiłaś mnie tą recenzją a ja za to kupię książeczkę abecadłową. Fakt, że synek jeszcze za mały do literowania mnie nie powstrzyma. Uwielbiam książeczki, które powstają przez rodziców dla dzieci. Uwielbiam i będę wspierać tak jak Ty:)

  2. Kaoruaki says:

    Świetna książeczka!Kurcze,rzeczywiście nawet dzieci młodsze które jeszcze nie umieją czytać, oglądając ją sobie będą łatwiej przyswajać alfabet na zasadzie skojarzeń. Ja ma słabość do książeczek tego typu- im bardziej minimalistyczne obrazki bazujące na kontraście, tym lepszy mają przekaz i łatwiej zapadają w pamięć:)Pozdrawiam was serdecznie
    http://dzidziastyle.blogspot.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.