10 miesięcyyyy

Młody skończył dziś 10 miesięcy. Właśnie sobie łazi wzdłuż mebli, podczas gdy ja piszę posta. Próbuje dostać się do wnętrza szuflad, tańczy zafascynowany przed radiem (czasem też radiu dostaje się 'pac pac'), a teraz dorwał krzesło, które pcha przed sobą i tym oto sposobem porusza się po domu.

IMGP2611 IMGP2647

Interesuje go wszystko, czego nie powinien dotykać: wiadro na mopa, kosz na pieluchy, suszarka na ubrania, żelazko i wiele wiele innych przedmiotów zdecydowanie nie przeznaczonych dla dzieci. Bawi się w chowanego za zasłoną w swoim pokoiku i marzy, by wreszcie na spokojnie obejrzeć zawartość własnej szafy na ubranka. Niestety zawsze ją zamykają, zanim zdąży do niej dotrzeć. Bawi się do upadłego na swoim placu zabaw, a potem zasypia totalnie padnięty pod zielonym liściem.

IMGP1685 IMGP1927 mike4blog
Jak chyba każde niemowlę uwielbia pralkę. Wirujące fatałaszki potrafią go czasem zająć na długą, cenną dla macierzy chwilę.
IMGP1787
Nauczył się już jak odłączać mojego laptopa od zasilania. Zczaiłam kabel za szafką, ale i tak odkrył gdzie się kończy..
IMGP1569 IMGP1574

Przejawia pierwsze zainteresowania literackie, i to od razu z górnej półki ..

IMGP1273-252816-2529 IMGP1275

A poza tym jest cudnym, radosnym i uśmiechniętym chłopcem o sześciu zębach. Rozumie znaczenie wielu słów, a zwłaszcza słowa „lampa”, które próbuje powiedzieć („pa”, „ampa”). Bardzo się cieszy gdy odkrywa nowe lampy w różnych miejscach. Zna też słówka „nie” i „nie wolno”, chociaż czasem udaje, że nie wie o co kaman. Potrafi już jasno okazać z kim chce się aktualnie bawić. Wyciąga słodko rączki do mamy, czym totalnie roztapia jej serce. A teraz właśnie zaczął ryczeć, więc kończę tą pochwalną wypowiedź na jego cześć i lecę przytulić :)

7 comments

  1. Agata Dsk says:

    10mcy :) leci ten czas jak szalony, rosną te dzieciątka tak szybko za szybko.

    zdrówka i samych radości życzę dla synka twojego :)

    muszę się wybrać do kogoś z „normalną” pralką żeby i mój maluch poznał uroki prania :) ja mam z wsadem od góry i nic nie widać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.