Pasje, Styl życia

Maszyna z Ikei

Niedawno otrzymałam mój spóźniony prezent gwiazdkowy:) Spóźniony, bo przed świętami wyczerpał się zapas w sklepie i musieliśmy czekać na noworoczną dostawę. Zacznę od tego, że w ogóle nie potrafię szyć, a od dawna marzę, by się nauczyć. Moje doświadczenia w tej kwestii skończyły się w odległym dzieciństwie, kiedy męczyłam drewnianą ruską maszynkę do szycia. Wybrałam model z Ikei, bo jest przeznaczony dla początkujących i do podstawowego użytku domowego. Nie chcę kupować kosztownych, a przede wszystkim skomplikowanych modeli, bo boję się, że mi minie zapał i będzie stał taki wyrzut sumienia w kącie.

Zaletą tej maszyny jest na pewno prostota obsługi. Wierzę w jej idiotoodporność, dzięki temu może uda mi się nauczyć szyć najłatwiejsze rzeczy – planuję poszewki na poduszki i zrobienie zasłon – myślę, że takie niewymagające dużej wprawy zadania są idealne dla mnie na początek. Mimo zabawkowego wyglądu i niewysokiej ceny maszyna ma całkiem dobrą reputację w sieci. Znalazłam taką oto opinię na jej temat: tutaj. Autorka kupiła wprawdzie maszynę dla swoich dzieci, ale z opisu wynika, że te dzieci są całkiem wprawne w szyciu. Sama blogerka jest natomiast profesjonalistką, więc ufam, że maszyna nie jest tylko zabaweczką w ładnych kolorach.
Jest naprawdę malutka, kompaktowa – co mi się bardzo podoba, bo będzie stała na widoku (chyba, że mi zapał minie, i będę się chciała pozbyć dowodu rzeczowego, to ją schowam:). Póki co nie miałam nawet czasu jej uruchomić, bo ostatnio dużo się dzieje. Ale co tam, moja opinia o produkcie i tak na wiele się Wam nie przyda, bo jestem totalnym laikiem, muszę spojrzeć w instrukcję  by się dowiedzieć jak się w ogóle zakłada te nici! Wrażenia estetyczne to jedyna kwestia, w której mogę się na razie kompetentnie wypowiedzieć. Trzymajcie kciuki!
IMGP9924 IMGP9927 IMGP9932
poprzedni wpis następny wpis

Przeczytaj koniecznie

6 komentarzy

 • Reply Mamiczka 16/01/2013 at 13:28

  Ja jestem kompletne beztalencie w tych tematach :D Ale może kiedyś sobie sprawię maszynę, bo pomysły to ja mam :D

 • Reply Olga 16/01/2013 at 15:54

  o, ciekawa jestem, jak się sprawdzi ten sprzęt :) ja to nawet z guzikiem miewam problem :)

  • Reply Ruby Soho 20/01/2013 at 19:32

   ja też :) dlatego jeszcze nie odpaliłam maszyny – jakiś taki respekt do niej czuję, haha :)

 • Reply anluna 17/01/2013 at 13:08

  Mi marzy się ostatnio szycie, ale zabawek dla dzieci. Tylko gorzej u mnie z czasem…
  Pisz jak będzie się sprawować maszyna i czekamy na efekty pracy :)

  • Reply Ruby Soho 20/01/2013 at 19:33

   Czasu niestety zawsze za mało :) a ręcznie robione zabawki są najlepsze.

 • Reply Gosia Kościuk 27/08/2013 at 09:11

  Planuję zakup tejże maszyny. Czy możesz cokolwiek już o niej powiedzieć? Polecasz? No chyba, że ciągle jeszcze stoi tylko na widoku… :)

 • Napisz, co o tym sądzisz